• Anasayfa   -   
 • Online PDF   -   
 • İletişim
 • Kurumsal Bilgiler

  Korkmaz grup’un temelleri 1970 yılında H.Mehmet Korkmaz tarafından Kayseri’de atılmıştır. Kayseri merkezde otel işletmeciliği yapılırken canlı hayvan ticareti ve inşaat taahhüt işleri yürütülmüştür. O dönemde civar il ve ilçelerde sulama kanalları, içme suyu şebekeleri, ayaklı su depoları, resmi hizmet binaları v.b. birçok projeye imza atılmıştır.1980’lerden itibaren Şadi Korkmaz, Ekrem Korkmaz ve Ali Atilla Korkmaz ikinci kuşak olarak işlere beraber devam etmişlerdir. Korkmaz inşaat şirketinin yanı sıra ambalaj sektöründe faaliyet göstermek üzere Erciyes Kutu ve Ambalaj A.Ş.(Erkut) kurulmuştur. Bu sektörden çıkınca Erkut A.Ş. inşaat firması olarak Korkmaz Ailesinin bünyesinde devam etmiştir. 2000’li yıllara kadar birçok proje ve yatırım bu şirket üzerinden yürütülmüştür. Daha sonra iş alanlarının büyümesi ve farklı sektör zorunluluğu nedeniyle korkmaz kardeşlerin şirket hisseleri değişime uğramıştır. Korkmaz grup Ali Atilla Korkmaz yönetiminde devam kararı almıştır.

  Bugün grubumuz inşaat, taahhüt, gayrı menkul projeleri, mühendislik hizmetleri, maden sektöründe faaliyetlerini sürdürüyor olup birçok stratejik ortaklık ve yatırım gerçekleştirmiştir.1993 Senesinde Amerika’nın önemli süt firmalarından olan Servrıte Food Tech ile ortaklık yapmıştır. O günkü Konjonktürde ve ortamda yatırım tamamlanamamıştır.
  Bugün hala kendini korumakta ve önümüzdeki dönemde Türkiye’de tarım-zirai alanında yatırımı tamamlama kararı almıştır. Bir diğer uluslar arası ortaklık ise dünyanın en büyük petrol şirketlerinden olan ve Yedi Kız Kardeşler olarak anılan gurubun bir üyesi Gulf Oil ile Türkiye ve Türk-i Cumhuriyetler için 2002 yılında distribütörlük anlaşmaları yapmıştır. Bu sektörde faaliyet gösteren başka bir gruba hisselerin satışı ile sektörden çıkılmıştır. Şirket ana faaliyet konularında devam etmektedir. Ali Atilla Korkmaz’ ın bireysel yürüttüğü büyük gayrimenkul projeleri mevcuttur. Türkiye genelinde çeşitli büyüklükteki projelerin hem üreticisi hem de çoğu zaman uygulayıcısı olmuştur.

  Yönetim kurulu başkanımız, Ali Atilla Korkmaz Kayseri genç iş adamları derneği kurucusu olup başkanlığını 4 yıl yürütmüştür. Ayrıca Türkiye genç iş adamları bileşkesi olan Tügik kurucu üyesidir. Konut sektöründe Kayseri’ nin yerleşim akslarının yerlerini belirleyen Kayseri konut üretim ve yapı kooperatifleri birliğinin kurulmasını sağlamıştır. Ankara’nın ve Türkiye’nin ilk merkez birliği olan Türkiye yapı kooperatifleri merkez birliği (Türk Konut) kurucu üyesidir. Ankara Çay Yolu projesinin mimarlarındandır.

  MİSYONUMUZ;

  Verilen ve yapılan taahhüt ve yapılıp satılan işleri ile kaliteyi bir yaşam tarzı olarak benimsemeyi,müşteriyi memnuniyetini , dürüst ve prensipli kararlarla maksimum kalitede hizmet vermeyi kendisine amaç edinmek,

  VİZYONUMUZ;

  Müşterilerine en iyi hizmeti verme ve üretim yapma ilkesini prensip edinerek yapmakta olduğu üretim yöntemlerini müşteri memnuniyetini ön planda tutma ilkesi ile yürütmeyi hedeflemiştir.

  KALİTE POLİTİKAMIZ;

  Müşteri Memnuniyetini Esas Alan kalite anlayışı ile istenen standart ve kalitede üretimi; “Önce Sağlık Ve Güvenlik” ilkesinden hareketle, İnşaat aşamalarında çevreye ve insan sağlığına zararlı kirliliği önleyerek, ilgili yasal mevzuat ve üyesi olunan kuruluşların kurallarına riayet ederek; tüm çalışanlarımızın desteğini alarak ve işçi sağlığı-güvenliği risklerinin ortadan kaldırılmasını sağlayarak Kalite, İsçi Sağlığı-Güvenliği Ve Çevre hassasiyetimizi ve farkındalığımızı sürekli geliştirmek temel politikamızdır.